Jaunumi

„100 darbos Latvijai” apvienojas bērni un uzņēmēji

Latvijas simtgadei veltītajā vides iniciatīvā „100 darbi Latvijai” pieteikti jau 83 vides darbi, no tiem 46 ir procesā, 37 - paveikti. Tos veic gan individuāli novadu iedzīvotāji, gan pašvaldības. Šobrīd darbu veicēji ir uzsākuši apvienoties, liekot kopā idejas, darba rokas un katram pieejamos resursus. Dažādu paaudžu cilvēki, mākslinieki un sportisti, skolēni un uzņēmēji, sadarbojoties un iedvesmojot viens otru, pamazām izdaiļo un labiekārto dažādas vietas un objektus Latvijā.

Uzņēmums “Getz Nordic” uzsāk motoreļļu G-Energy izplatīšanu

Turpinot paplašināt produktu sortimentu, uzņēmums “Getz Nordic” ar 2016.gada augustu uzsāk motoreļļu G-Energy izplatīšanu Latvijā. Produkta ražotājs ir Krievijas koncerns Gasprom, savukārt pats ražošanas process bāzēts Itālijā. Latvijā G-Energy produkti tiks pārstāvēti motoreļļu, kas paredzētas gan manuālajām, gan automātiskajām transmisijas iekārtām, premium segmentā. Svarīgākie kvalitātes lielumi, kas define G-Energy produktu ausgtvērtīgumu ir: advancētas ražošanas tehnoloģijas, unikālā ACF formula un ražotne, kas bāzēta Itālijā, Bari pilsētā, kas nodrošina augstākos Eiropas līmeņa kvalitātes standartus.

Tiek uzsākta jauna antifrīzu un akumulatoru sērijas ražošana

Sekojot tirgus tendencēm, uzņēmums “Getz Nordic” ir uzsācis budžeta klases antifrīzu ražošanu un akumulatoru tirdzniecību. Ar zīmolu Nordline tiek pārstāvēti antifrīzi, savukārt Nordic Power nes akumulatoru vārdu, turpmāk tirgū apzīmējot augstas kvalitātes komponentu salikumu. Jau vairākus gadus uzņēmums nodarbojas ar augstvērtīgu antifrīzu ražošanu, pārstāvot pasaules populārākā auto apkopes zīmola Turtle Wax vārdu. Turpmāk, reaģējot uz tirgus pieprasījuma tendencēm, pircējiem visās trīs Baltijas valstīs būs pieejams arī budžeta klases antifrīzs Nordline.

Poligona „Daibe” teritorijā iestādītas 1000 jaunas egles

Ar mērķi uzlabot gaisa kvalitāti un atjaunot koksnes resursus, 2016.gada 15.aprīlī reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra “Daibe” teritorijā tika iestādītas 1000 egles. Jauno eglīšu iestādīšana ir pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma „ZAAO”, auto gaisa atsvaidzinātāju WUNDER-BAUM oficiālā izplatītāja Latvijā - uzņēmuma „Getz Nordic” un „Valmieras SOS bērnu ciemata” kopīgais darbs Latvijas simtgadei veltītajā vides iniciatīvā „100 darbi Latvijai”.

Pateicoties auto gaisa atsvaidzinātāju WUNDER-BAUM ražotāja atbalstam jaunais egļu mežs ir simboliska autovadītāju nodeva dabai, lai kaut nedaudz kompensētu tai nodarīto postu, kas rodas no automašīnu izplūdes gāzēm. „Pasaules Dabas Fonda” dati liecina, ka transports Latvijā ir otrs lielākais vides piesārņojuma radītājs. Jo lielāks gaisa piesārņojums, jo vairāk nepieciešami koki, kas šo piesārņojumu absorbētu. Vidējas platības egļu mežs aptuveni 50 gados spēj saražot 350 tonnas skābekļa jeb 7 tonnas ik gadu. Egle ir otra populārākā koku suga, ar kuru atjauno Latvijas mežus, liecina „Latvijas valsts mežu” informācija. Svarīgi arī zināt, ka koks ražo skābekli tik ilgi, kamēr tas aug, t.i., pieaudzis mežs skābekli vairs neražo.

Zināmas bērnu kultūras projekta „Garā pupa” rīkotā konkursa uzvarētāju ģimenes

Noslēdzies biedrības „Ascendum” bērnu kultūras projekta “Garā pupa” daudzbērnu ģimeņu konkurss, kas jau trešo gadu tiek organizēts sadarbībā ar auto preču un piederumu vairumtirdzniecības uzņēmumu „Getz Nordic”. Iesūtot ideju aprakstu, par to kā ģimenē esošie talanti, prasmes spētu palīdzēt Latvijai nākotnē, par konkursa uzvarētājiem kļuvuši 36 dalībnieki. Ģimenes iegūs īpašu iespēju iepazīt Rīgas Doma katedrāli aizraujošā ekskursijā – ekspedīcijā STUNDA DOMĀ janvārī. Uzvarētāju ģimenēm konkursa ietvaros tiek apmaksāti arī ceļa izdevumi. Tuvojoties laikam, kad Doma laukumā pie Doma katedrāles notiks pasākumi, kas pulcēs barikāžu laika atmiņas un stāstus, arī šī konkursa mērķis bija likt vienām no spēcīgākajām savienībām – Latvijas daudzbērnu ģimenēm aizdomāties par to, kādas viņiem piemītošas prasmes, talanti un, kādā veidā nākotnē spētu palīdzēt Latvijai augt par pilsoniski un kulturāli spēcīgu valsti, stiprinot patriotiskās izjūtas.